Léto ve znamení táborů a soustředění

V letním období jsme si užívali společné chvíle na táborech a soustředěních v Malé štáhli u Bruntálu a ti nejmladší již tradičně na zámku v Hošťálkovech. Celkem se našich táborů zúčastnilo 128 dětí a ačkoli nám letos počasí ukázalo extrémní podobu deště i horka, nezalekli jsme se a děti na táborech Osm statečných i Harry Potter statečně plnily úkoly jednotlivých týmů. Sportovní atmosféru atletických disciplín doplňovala jízda na koloběžkách na nových cyklostezkách, cvičení na hrazdě, vodní bitvy, koupání i aquapark, střelba ze vzduchovky, závody v biatlonu a výlety do okolí. Tradičně je také zastoupena preventivní aktivita v rámci prevence, kterou nám letos připravili policisté z dopravního oddělení Policie ČR. Děti si s policisty připomněly praktické situace, jak se chovat na silnici, o prázdninách v cizím prostředí, při koupání, když jsou samy doma, když se ztratí. Prohlédly si auto, vyzkoušely brýle simulující únavu, alkohol a vytvořily otisky prstů.

Ti nejmladší využívaly pro sportovní zábavu, soutěžení a hry prostory rozlehlého parku i zámeckých prostor v Hošťálkovech, kde hledaly Ztracenou ponožku. Ponožky pravá a levá – Marcel a Marcela jim připravily nečekané úkoly a chvíle zvratů. Na zámku také potkaly ve sklepení zámeckého ducha. V rámci prevence navštívily hasičskou zbrojnici v Krnově.

Nejstarší děti z řad žáků absolvovaly náročnější soustředění V Malé Štáhli a přilehlém Rýmařově. Pro bohaté sportovní aktivity každého dne jsme využívali zázemí beach volejbalového hřiště, koupání, venkovního areálu s prvky na cvičení. V okolí jsou nově zbudované cykloztezeky, které jsme využili ke kondičním jízdám na koloběžkách. Nechyběl také výšlap na rozhlednu v Nové vsi či odpočinek v aquaparku v Bruntále. Celé léto bylo plné nových zážitků, zkušeností, společných chvil kamarádství, výzev a překonávání osobních rekordů. Už teď se těšíme na ty další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *