Finále beskydského poháru přípravek

Ve čtvrtek 22. září se ve Frýdku-Místku uzavřel letošní ročník Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek. Celé závody byly skvěle zorganizované a se sladkou tečkou na závěr pro ty nejlepší týmy. Ale popořadě. Jednalo se o čistě atletické kolo a na programu byly běhy na 60m, 150m a 500m, dále skok daleký a hod raketkou.

Minipřípraky

Mezi kluky předvedl skvělou formu náš Maty Genčúr, který získal zlato ve skoku dalekém (371 cm!!), stříbrnou medaili přidal v hodu raketkou a bronzovou v běhu na 150m. V dálce si pro krásné čtvrté místo doskočil Lukáš Vrabec. Mezi dívkami se nejlépe z našich představila Terezka Venháčová, která nenašla přemožitelku v běhu na 150m. Díky celoročnímu úsilí všech členek týmu mladší přípravky, mohly naše holky na konci dne zvednout nad hlavu pohár za celkové 5. místo v kraji. Gratulujeme!!!

Přípravky

V dívčím družstvu přípravek to tentokrát na podiové umístění žádné dívce nevyšlo. Zato u kluků to byla přehlídka skvělých výkonů. Zlatou medaili si vybojoval Honza Zeman v raketce, když osobním rekordem 43,61m deklasoval zbytek startovního pole. Další parádní disciplínou v podání našich kluků byla dálka. Nejdál ze všech a pro zlatou medaili si doskočil Matěj Imrich, na třetím místě skončil Fanda Mrkvan. Franta si domů přivezl ještě bronzové medaile z běhu na 60m a 150m. Na 150m musela o držiteli bronzové medaile rozhodnout až cílová kamera, když na setinu sekundy shodného času s Frantou dosáhl Matěj Imrich. A protože do pohárové soutěže družstev dokázali body bohatě přispět i další kluci, jako Marcel Koval, Saša Pokorný nebo Jirka Herník, mohli kluci na úplný závěr zvednout pohár za 5. místo v krajské soutěži družstev za rok 2022. Děkujeme. Gratulujeme!

Tahle parta se tímto závodem rozloučila s přípravkovou kategorií a my všichni držíme palce a věříme v podobné úspěchy i v kategorii žáků!!