Bronzová medaile z halového mistrovství ČR žáků v Ostravě!!!

O víkendu 4. a 5. března se v Ostravě uskutečnilo halové mistrovství České republiky žáků v atletice. A pro náš klub tohle mistrovství skončilo krásným a historickým úspěchem. Ale pěkně popořadě. Na mistrovství se dokázali svými výkony kvalifikovat 2 naši atleti. Honza Barčák v běhu na 1500m a Štěpán Imrich v běhu na 300m.

Jako první se ke svému startu během sobotního programu postavil Honza.

Dvě třetiny závodu dokázal se specialisty mílaři držet krok, poslední dvě kola už bohužel nastolené tempo neudržel a doběhl na 18. místě v čase 4:59.40, daleko za svým osobním rekordem. Ale už jen účast na MČR, kam se dostanou opravdu jen ti nejlepší z nejlepších, je pro Honzu skvělá známka.

Díky Honzo!

Poté již začalo očekávané drama na třístovce a boj Štěpána se soupeři i časem. Do nedělního finále vedla cesta buď přes vítězství ve svém rozběhu nebo být mezi dvěma nejrychlejšími kluky postupujícími časem z dalších míst. Do finále tedy postupovalo 6 z 24 startujících.

Štěpán si vybral cestu jistoty přes vítězství ve svém rozběhu a to skvělým časem 37.93. Byl to vůbec druhý nejlepší čas ze všech a tak se mohl začít připravovat na velké nedělní finále.

Štěpán Imrich tedy v nádherném závodě vybojoval bronzovou medaili, v osobním rekordu 37.75 a zasloužil se tak o vůbec první mistrovskou medaili pro Atletiku Krnov v její zatím krátké historii. Děkujeme.

ZDE NALEZNETE ZÁZNAM ZÁVODU V ČASE 1:48:00 A SLAVNOSTNÍ VÝHLÁŠENÍ V ČASE 2:36:30